Wieża Kościoła - dach

04.04.2016

/assets/Uploads/_resampled/CroppedImage236236-Koscio-Piecki-2.jpg

W Wielkim Tygodniu 2016 r. rozpoczeliśmy prace przy konstrukcji dachu wieży kościoła. Prace te prowadzi firma "Alpina" z Morąga.
Jest to przedsięzwięcie dość trudne i kosztowne ponieważ prace są prowadzone na dużej wysokości, a zarazem są dość skomplikowane i wymagają dużej precyzji, jak każda konstrukcja dachowa. Po wykonaniu dolnej konstrukcji dachu wieży, został ustawiony i zakotwiczony królewicz, który stanowi główny trzpień konstrukcji wieży. Następnie przystąpiono do ustawienia i zamontowania krokwi oraz zadeskowano wieże.
Kolejnym etapem będzie położenie blachy tytanowo - cynkowej na wieży i wykonanie obróbek. Większość tych prac może być wykonana przy użyciu lin zabezpieczających. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie osadzenie krzyża na królewiczu, który stanowi zwieńczenie wieży.