DZIEŃ DZIECKA

Po raz VI dn. 03.06.2018r. Parafialny Zespół Caritas w partnerstwie z Rada Sołecką Piecki, Zarządem Osiedla 35- lecia PRL, Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji „Pegaz”zorganizował Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci. Na ten wyjatkowy dzień przygotowano mnóstwo niespodzianek i atrakcji dla najmłodszych. W tym roku , tak jak i w latach  ubiegłych zapewnione były: dmuchana zjeżdżalnia z placem zabaw, foto budka, malowanie buziek,pokaz i przejażdżka ze strażakami, wielkie bańki mydlane, balony modelowane oraz grill z kiełbaskami, słodkie ciasta z domowych wypieków, wata cukrowa, popcorn i lody. Każdy-mały czy duży- mógł znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w zabawach integracyjnych oraz konkursach prowadzonych przez animatora w Kubusiowym stroju.

Tak wspaniały i niezapomniany DZIEŃ DZIECKA udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu osób a także ofiarności niezawodnych sponsorów, którzy po raz kolejny wsparli naszą inicjatywę.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowania partnerom, sponsorom  ( za przekazane środki finansowe, upominki, słodycze, ciasta) i wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc.

INFORMACJA DLA OSÓB OTRZYMUJĄCYCH POMOC ŻYWNOŚCIOWĄ

Z CARITAS W RAMACH POPŻ 2014-2020 – PODPROGRAM 2017

Parafia  pw. Matki Bożej Różańcowej w Pieckach informuje, iż w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 będzie realizować  warsztaty w ramach działań towarzyszących dla beneficjentów Podprogramu 2017 tj. osób otrzymujących produkty żywnościowe z Caritas Olsztyn.

Warsztaty przeprowadzone zostaną przez przedstawicieli Caritas Archidiecezji  Warmińskiej w dniu 21.02.2018r.( tj. środa) w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pieckachul. Zwycięstwa 20/4 w godzinach 15-17 i dotyczyć będą tematyki zasad zdrowego odżywiania i  przeciwdziałania marnotrawienia żywności.

Jednocześnie informujemy, iż realizacja działań towarzyszących jest nieodłącznym, obowiązkowym elementem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego  Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym,  mającym za zadanie włączenie społeczne osób korzystających z pomocy żywnościowej.

O g ł o s z e n i e
Parafialnego Zespołu Caritas

Wielkimi krokami rusza akcja rozliczania PIT a tym samym przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2017. W tym miejscu po raz kolejny zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli – pracujących jak też rencistów czy emerytów- o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
Środki pozyskane dzięki wpłatom 1% podatku przeznaczymy tak jak i w latach ubiegłych na dofinansowanie KOLONI LETNICH dzieci z naszej parafii czy innych działań jak np. DZIEŃ DZIECKA.
Osobom, które zdecydują się wesprzeć nasze działania
i przekażą nam swój 1% podatku, oferujemy bezpłatne wypełnienie PIT, przesłanie go drogą elektroniczną, czy też złożenie w Urzędzie Skarbowym w Punkcie Obsługi Podatnika w Mrągowie.
Szczegółowe informacje dotyczące przekazania 1% podatku,u Kierownik Parafialnego Zespołu Caritas – Agnieszki Mieszała ( tel. 782 168 419 ) jak również Justyny Bzura-Niksa ( tel.507 238 946)
i w kancelarii parafialnej.