WARSZTATY DLA ODBIORCÓW ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH Z CARITAS PODPROGRAM 2018

W dniu 21.03.2019r. Parafia pw.Matki Bożej Różańcowej w Pieckach  gościła przedstawicieli Caritas Archidiecezji Warmińskiej, którzy przeprowadzili  dla odbiorców pomocy żywnościowej w ramach POPŻ 2014-2020, Podprogram 2018  warsztaty nt zdrowego odżywiania się  i przeciwdziałania marnotrawieniu żywności pod nazwą „ Jemy- nie marnujemy”.  Warsztaty odbyły się w świetlicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach w godziniach 15-17. W trakcie trwania spotkania oprócz wiedzy teoretycznej każdy mógł spróbować przygotowane kanapki z pasatmi-  rybną i warzywną. Jak się potem okazało, zostały one zrobione z artykułów otrzymywanych w ramach Podprogramu 2018, co też pokazało jak w ciekawy sposób wykorzystać i przygotować pyszną przekąskę dla całej rodziny.

Jałmużna Wielkopostna 2019

Parafialny Zespół Caritas w Pieckach przy współpracy z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie zaprasza  do włączenia się w ogólnopolską akcję Jałmużna Wielkopostna, która odbywa się pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora.  Od Środy Popielcowej w kościołach i szkołach na terenie całego kraju  rozprowadzane są papierowe skarbonki. Są one wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

W naszej parafii takie skarbonki chcemy przekazać  dzieciom i młodzieży , aby je uwrażliwiać na potrzeby innych, w tym wypadku starszych i chorych ludzi. Złożone do skarbonki  przez czas wielkiego postu ofiary  można przynosić  do kościoła  podczas Wielkiego Tygodnia tj. do dnia 20 kwietnia 2019r.

Środki pozyskane ze skarbonek zostają przeznaczone na dzieła charytatywne Parafialnego Zespołu Caritas w Pieckach - pomoc konkretnym osobom chorym lub starszym z parafii.

Wielkimi krokami rusza akcja rozliczania PIT a tym samym przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2018. W tym miejscu po raz kolejny zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli – pracujących jak też rencistów czy emerytów- o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
Środki pozyskane dzięki wpłatom 1% podatku przeznaczymy tak jak i w latach ubiegłych na dofinansowanie KOLONI LETNICH dzieci z naszej parafii czy innych działań jak np. DZIEŃ DZIECKA.
Osobom, które zdecydują się wesprzeć nasze działania
i przekażą nam swój 1% podatku, oferujemy bezpłatne wypełnienie PIT, przesłanie go drogą elektroniczną, czy też złożenie w Urzędzie Skarbowym w Punkcie Obsługi Podatnika w Mrągowie.

Szczegółowe informacje dotyczące przekazania 1% podatku:
Agnieszki Mieszała ( tel. 782 168 419)
Justyny Bzura-Niksa ( tel.507 238 946)
Agniesza Wasyk (tel. 570 513 425)

oraz w kancelarii parafialnej.