Strona Caritas

Podsumowanie realizacji - Podprogram 2021

Parafia pw Matki Bożej Różańcowej w Pieckach w miesiącu październiku 2022 roku zakończyła realizację Podprogramu 2021 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

Pomoc żywnościową otrzymać mogły osoby/rodziny znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji, np. dotknięte ubóstwem, sieroctwem, bezdomnością, niepełnosprawnością, długotrwałą lub ciężką chorobą i uzyskujące dochód nieprzekraczający 1 707,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1 320,00 zł w przypadku osoby w rodzinie (dochód nieprzekraczający 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej).

Osoby najbardziej potrzebujące otrzymywały artykuły warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, cukier, tłuszcz:

1) groszek z marchewką,
2) koncentrat pomidorowy,
3) powidła śliwkowe,
4) makaron jajeczny,
5)szynkę drobiową
6) mleko UHT,
7) szynkę drobiową,
8) filet z makreli w oleju,
9) cukier biały,
10) olej rzepakowy,

W ramach realizacji Podprogramu 2021:

• żywność odebrało 150 osób potrzebujących;
  • wydano osobom potrzebującym  3025,50 kg żywności;
  • wydano osobom potrzebującym   450  paczek żywnościowych;
  • odbył  się 1 warsztat dla 25  uczestników.

,,Edukacja na temat przeciwdziałania zagrożeniom oszustw finansowych; ochrona dokumentów i danych osobowych” – to tematyka warsztatów , przeprowadzanych w ramach działań towarzyszących. Działania towarzyszące realizowane przez Caritas z udziałem przedstawicieli Policji prowadziły do nabycia przez uczestników nawyku przestrzegania ograniczonego zaufania do nieznanych osób; wiedzy z zakresu:

1) jak nie stać się ofiarą oszustów telefonicznych;
2) czterech zasad bezpiecznych pożyczek.

Koordynator parafialny POPŻ

Plakat Podprogram 2021 nowe kryterium

DZIE DZIECKA Z CARITAS em2
AKCJA PALMY
Nasze Palmy Wielkanocne kolejny rok cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej akcji jak i wszystkim tym którzy włączyli się i zaangażowali w pracę tworzenia palm.
Bóg zapłać!

Wielkie podziękowania wszystkim darczyńcom
             Parafialny Zespół Caritas w Pieckach składa serdeczne podziękowania, za wielkie serca ❤ dla wszystkich ... którzy wsparli zbiórkę dla ????????Ukrainy. Dzięki temu juz mogliśmy wspomóc i większość darów przekazać dla naszej mieszkanki Olga Ladniuk która dzięki uprzejmości Pana Daniela Lewakowskiego zawiozla wprost na Ukrainę gdzie potrzeby są wielkie.
                                             ❤DZIĘKUJEMY I
                                                      BÓG ZAPŁAĆ

????????????????    POMOC DLA UKRAINY    ????????????????????????
Przygotowując się na spodziewane napływ uchodźców z Ukrainy uruchamiamy zbiórkę rzeczową.
ZBIERAMY:
- środki higieny osobistej
- artykuły dla dzieci ( pieluchy, mleko, kaszki, butelki, itp.)
ZBIORKA ODBĘDZIE SIĘ 3 MARCA 2022 (czwartek)godz. 16-19 w nowej salce parafialnej (wejście od strony fontanny) przy kaplicy w Pieckach.

Rozpoczęła się akcja rozliczania PIT a tym samym przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2021. W tym miejscu po raz kolejny zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
Środki pozyskane dzięki wpłatom 1% podatku przeznaczymy tak jak i w latach ubiegłych na dofinansowanie KOLONI LETNICH dzieci z naszej parafii czy inne działania statutowe.